Najstarszym cmentarzem w gminie jest cmentarz parafialny w Odrzywole przy ul. Opoczyńskiej. Został założony w połowie XIX w. Chowano na nim m.in. właścicieli okolicznych majątków m.in. Brykczyńskich z Ossy. Przed założeniem tego cmentarza zmarłych chowano na cmentarzu, na działce zajmowanej obecnie przez kościół parafialny.
Na cmentarzu przy ul. Opoczyńskiej są kwatery wojenne. Kwatera żołnierzy austro-węgierskich poległych w czasie I wojny światowej znajduje się od strony wschodniej. Po I wojnie światowej przeniesiono tu też ponad 30 żołnierzy pochowanych na cmentarzu w Małych Łęgonicach.
Kwatera żołnierzy WP Armii „Prusy” poległych w walkach i pomordowanych przez Wehrmacht 7-9 września 1939r. Pochowano tam ok. 100 żołnierzy. W kwaterze pochowano też 15 cywili- uchodźców zabitych w walkach i po bitwie przez Niemców.
Niewykluczone, że wzgórza pomiędzy Kamienną Wolą, Ossą i Domasznem kryją też zapomniane mogiły żołnierzy WP, którzy tam odpierali natarcie piechoty i czołgów niemieckich. Takie mogiły odkryto kilka lat temu na skraju lasu „Parchowiec”.
Cmentarz powstańców styczniowych w Ossie(obecnie Kolonia Ossa) poległych w bitwie 10 lipca 1863r. Pochowano tam ok. 50-70 powstańców. Zmarłych z ran chowano w Drzewicy, Królówce i po okolicznych lasach. Na cmentarzu pochowano też 1-2 żołnierzy WP, którzy zginęli 7-8 września 1939r. Badacz powstania styczniowego Jan Dekowski podaje, że na końcu Kłonnej od strony Drzewicy stała karczma, w której ukrywano rannych powstańców. Wskutek donosu Kozacy zakopali żywcem rannych, a karczmę spalili wraz z karczmarzem.
Leśny cmentarz „Boże Męka” w Ossie (obecnie Kolonia Ossa). Pochowano tam zmarłych na cholerę pod koniec XIX w. mieszkańców Ossy oraz kilka osób rozstrzelanych przez żandarmów niemieckich. Prawdopodobnie uciekali z robót przymusowych lub byli podejrzani o przynależność do oddziału partyzanckiego. Na skraju wzgórza pochowano żołnierzy niemieckich, którzy zostali zastrzeleni przez żołnierzy sowieckich w 1945r.
Góra „Królówka” w Stanisławowie. Obok zabytkowej kaplicy kryje zmarłych z ran powstańców styczniowych, którzy byli ukryci w pobliskim majątku Ossa-Królówka przez właściciela majątku Kaliksta Jagmina. Poniżej wzgórza znajduje się grób pątniczki z Pielgrzymki Warszawskiej zmarłej w latach 20-tych XX w.
Cmentarz parafialny w Wielkopolu- Łęgonicach Małych. Najmłodszy cmentarz. Powstał na przełomie XIX i XX w. Pierwotnie zmarłych chowano na cmentarzu przy zabytkowym kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marii Magdaleny.
Najstarszych mieszkańców Ossy chowano do połowy XIX w. na cmentarzu w Brudzewicach /istnieje do dziś jako puste pole/. Ossa należała do istniejącej do połowy XIXw. parafii w Brudzewicach.
Ze względu na rozebranie kościoła (z powodu złego stanu technicznego) Ossa została dołączona do parafii w Odrzywole, a Brudzewice do Studziannej.
Osoby wyznania mojżeszowego z gminy Ossa (obecnie Odrzywół) chowano na cmentarzu (kirkucie) w Klwowie. Po tym cmentarzu zostało wzniesienie widoczne z drogi nr 48 (od północnej strony).
Okoliczne lasy, zwłaszcza w okolicy Ossy, skrywają pojedyncze mogiły z czasów II wojny światowej.
Marian Kmieciak