W dniach od 25 do 27 lipca 2023 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Myślakowicach wraz z opiekunami wyjechali na trzydniową wycieczkę.
Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum w Łowiczu, które powstało dzięki kolekcjonerowi Władysławowi Tarczyńskiemu. Zebraną przez siebie kolekcję udostępnił zwiedzającym w 1905 roku. Znajdują się tam eksponaty kultury ludowej mieszkańców i okolic Łowicza takie jak; narzędzia rolnicze, wyroby rzemiosła, kolekcje pasiastych, ludowych strojów łowickich, wycinanki, pająki, bukiety papierowe i wełniane wydmuszki zdobione papierem.
Uczestnicy zwiedzili również w Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Tam podziwiali własnoręcznie wykonane lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, oraz hafty. Ponad 600 figurek ( większość ruchowa) pokazuje święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi. Wykonane zostały również postacie z historii naszego kraju jak i ze sportu. Dodatkowo w dwóch pawilonach można oglądać ponad 30 zaprzęgów konnych z okolic Łowicza.
Uczestnicy wycieczki na nocleg dojechali do Janikowa, gdzie zostali zakwaterowani w hotelu Crystal.
Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Inowrocław, w którym zachwycali się pięknymi ogrodami kwiatowymi. Znajdują się tam tężnie solankowe, które pozwalają leczyć schorzenia górnych dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze, alergie i stany ogólnego wyczerpania. Na szczycie tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Inowrocławia.
Aleje spacerowe Parku Solankowego zdobią rzeźby Na jednej z ławek siedzi odlany z brązu Generał Sikorski, na innej uśmiecha się Pomnik Teściowej. Atrakcją parku jest również pijalnia Wód oraz Palmiarnia.
Po południu uczestnicy udali się na rejs statkiem po jeziorze Pakoskim.
W Janikowie produkuje się sodę i sól spożywczą. Janikowo znane jest również z cukrowni.
W drodze powrotnej do domu uczestnicy odwiedzili Licheń, gdzie w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej uczestniczyli we Mszy św.
Wrażeń, emocji oraz dobrego humoru nie brakowało podczas wyjazdu.